Zaproszenie na webinar pt. Terapia integracji sensorycznej jako ważna metoda pracy z dzieckiem w opiece zastępczej

Zapraszamy rodziny zastępcze, osoby opiekujące się dziećmi w pieczy zastępczej na webinar na platformie ZOOM pt. „Terapia integracji sensorycznej jako ważna metoda pracy z dzieckiem w opiece zastępczej”.

17 listopada 2023 r. (piątek), godz. 11:00-12:30

Zapisy pod tym linkiem: https://us02web.zoom.us/…/reg…/WN_ezMqF84-Qua6soHJUnGYVg

Zapewniamy tłumaczenie na język polski i język ukraiński
Aby wziąć udział zarejestruj się: https://us02web.zoom.us/…/reg…/WN_ezMqF84-Qua6soHJUnGYVg

Opis webinaru:

Niekorzystne doświadczenia, takie jak trauma, doświadczanie przemocy lub zaniedbania ze strony najbliższych opiekunów mogą poważnie zaburzyć rozwój dziecka, w tym rozwój układu nerwowego i systemów zmysłowych. Jeśli trauma zakłóci rozwój układu sensorycznego, może to spowodować u dziecka wiele trudności.
Dzieci, które trafiają do opieki zastępczej, bardzo często mają trudności w sferze integracji sensorycznej. Niektóre z nich łatwo będzie opiekunowi zastępczemu zaobserwować (np. słaba równowaga, niezdarność ruchów w zabawie). Inne, takie jak nadwrażliwość na bodźce z otoczenia, mogą być bardzo nieprzyjemne dla dziecka, ale znacznie trudniejsze do wykrycia. Opiekun może obserwować skutek – np. nagły wybuch złości dziecka, nie rozumiejąc przyczyny. Żeby dzieci, które trafiły pod opiekę rodziny zastępczej mogły jak najlepiej funkcjonować, uczyć się, a przede wszystkim budować bliskie relacje, ich trudności w sferze integracji sensorycznej powinny być zauważone i właściwie rozwiązywane.
Podczas rozmowy pokażemy na czym polegają zaburzenia integracji sensorycznej i jakie zachowania dziecka powinny zwrócić naszą uwagę i skłonić do zwrócenia się do specjalisty po diagnozę. Ponieważ profesjonalna diagnoza i terapia nie zawsze jest szybko dostępna, terapeutka podzieli się z rodzicami zastępczymi wieloma metodami, jakich mogą sami użyć w domu, by pomóc dziecku już od dziś. Nasza druga rozmówczyni – mama dziecka z trudnościami w sferze integracji sensorycznej – opowie o swoich doświadczeniach, w tym o współpracy z terapeutami na rzecz pomocy dziecku.

Dowiedz się więcej: Zaproszenie na webinar pt. Terapia integracji sensorycznej jako ważna metoda pracy z dzieckiem w opiece zastępczej

Aktualności

„Kurs Na Samodzielność 2024”

Fundacja Vis Maior Pies Przewodnik zaprasza do wzięcia udziału w rekrutacji do szkoły letniej projektu „Kurs Na Samodzielność 2024”. Projekt przeznaczony jest dla pełnoletnich mieszkańców

Czytaj więcej »

Organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej
- Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie informuje, że dnia 02.11.2023 r. jest zamknięte.

Jednocześnie informujemy, że darmowe porady prawne odbywać się będą zgodnie z harmonogramem.

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie

ul. Krasickiego 483-400 Kościerzyna

Zespół ds. rodzinnej pieczy zastępczej

tel. 58686 50 05, 785993121

www.pcprkoscierzyna.pl

„Pomoc jednej osobie nie zmieni całego świata, ale może zmienić świat ,dla jednej osoby”

Skip to content