CZAS FERYJNY

W dniu 25 stycznia br. dzieci z rodzinnej pieczy zastępczej wraz z opiekunami w ramach działań na rzecz rodzicielstwa zastępczego  uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Szymbarku.

Podczas spotkania nasi podopieczni uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych pt: ” Dajmy oddech planecie”. Jest to cykl warsztatów na temat życia w duchu zero waste połączony z pokazem tworzenia ekologicznych pastylek musujących. Każdy z uczestników sam mógł przygotować sobie ekologiczną, musującą pastylkę do kąpieli. Po skończonych zajęciach był oczywiście czas na zabawę na świeżym powietrzu oraz ognisko i pieczenie kiełbasek. Bardzo dziękujemy organizatorom za zorganizowanie czasu wolnego dla dzieci z rodzinnej pieczy zastępczej i ich opiekunów.

Jednocześnie przypominamy, że Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie prowadzi kampanię „POTRZEBUJEMY CIEBIE POZOSTAŃ RODZINĄ ZASTĘPCZĄ ZAWODOWĄ”.

Zapraszamy wszystkich, którym los dzieci nie jest obojętny do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie.

Aktualności

Szanowni Państwo,

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wspiera naukę języka migowego poprzez dofinansowanie kosztów szkolenia osób doświadczających trudności w komunikowaniu się,  członków ich rodzin oraz osób mających

Czytaj więcej »

Dzieje się w PWD

Kreatywne zajęcia plastyczne, zajęcia kulinarne i zabawy na świeżym powietrzu podczas spacerów sprawiają wiele radości. Zajęcia animacyjne są miłą przerwą od codziennych zajęć lekcyjnych w

Czytaj więcej »
Skip to content