„Biesiada” po raz trzeci

Spotkanie integracyjne osób z niepełnosprawnością odbyło się w piątek  9. lutego 2024r. w Hali Sportowej „Sokolnia” w Kościerzynie. Po raz trzeci osoby chore w formie biesiady mogły spotkać się ramach Powiatowych Obchodów Światowego  Dnia Chorego. Spotkanie jak w latach poprzednich skierowane było do osób o różnym stopniu niesamodzielności.

Spotkanie integracyjne jest jednym z ofert wsparcia proponowanym przez Powiat i ma za zadanie integrować środowisko osób z niepełnosprawnościami i chorych. Impreza jest też formą rehabilitacji społecznej.

W uroczystości wzięli udział mieszkańców Domów Pomocy Społecznej, uczestnicy Środowiskowych Domów Samopomocy i Klubów Seniora z całego terenu Powiatu Kościerskiego oraz organizacji pozarządowych. Łącznie „Sokolnia” ugościła ok. 250 osób.

Powiatowe Obchody Światowego Dnia Chorego jak zawsze rozpoczęły się Mszą Św. w intencji chorych w kościele pw. Św. Trójcy w Kościerzynie. Natomiast podczas biesiady w Hali Sportowej „Sokolnia”, organizatorzy przygotowali dla wszystkich ciepły posiłek, kawę oraz herbatę, a poszczególne domy samopomocy częstowały gości pysznym ciastem. Zabawę integracyjną, z muzyką, tańcami i konkursami, zapewniał zespół wokalny  PP. Adama i Tomka.

Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji imprezy, szczególnie w zakresie transportu osób. Cieszymy się, że społeczności placówek wsparcia dziennego i całodobowych chcą uczestniczyć w takich imprezach. Jak widać po frekwencji, imprezy tego typu są potrzebne, bo pozwalają choć na chwilę zapomnieć o troskach dnia codziennego, ale przede wszystkim integrują środowiska, a nas napawają optymizmem i chęcią dalszej pracy na rzecz seniorów i  osób z niepełnosprawnościami.

Dziękujemy za przybycie i do zobaczenia za rok.    

Aktualności

Serdecznie zapraszamy na kolejną grupę wsparcia dla osób doświadczających przemocy, która odbędzie się 15.07.2024 o godzinie 11.00 w PCPR, sala nr 13.

Czytaj więcej »

Organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej
- Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie informuje, że dnia 02.11.2023 r. jest zamknięte.

Jednocześnie informujemy, że darmowe porady prawne odbywać się będą zgodnie z harmonogramem.

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie

ul. Krasickiego 483-400 Kościerzyna

Zespół ds. rodzinnej pieczy zastępczej

tel. 58686 50 05, 785993121

www.pcprkoscierzyna.pl

„Pomoc jednej osobie nie zmieni całego świata, ale może zmienić świat ,dla jednej osoby”

Skip to content