WYJAZD TERAPEUTYCZNY DO GIŁAWY NA WARMII

W dniach  23 – 26 października 2021 r. grupa dzieci z pieczy zastępczej wraz z opiekunami udała się wczesnym rankiem w drogę do Giławy na Warmię w powiecie olsztyńskim. Wyjazd miał charakter terapeutyczny. 

Przez 4 dni „małym” i „dużym” uczestnikom zapewniono obszerny pakiet zajęć integracyjnych, terapeutycznych, ruchowych, fizjoterapeutycznych, relaksacyjnych i warsztatowych. Zajęcia były podzielone tematycznie dla dzieci i dorosłych.

Opiekunowie codziennie po zajęciach mieli możliwość indywidualnych konsultacji
z pedagogiem, psychologiem, fizjoterapeutą i terapeutami w celu uzyskania komunikatów zwrotnych o dzieciach wraz z  zaleceniami do pracy opiekuńczej i wychowawczej.

Obcowanie z przyrodą Warmii, kojącą nerwy jesienną naturą pozwoliła uczestnikom wyjazdu zredukować poziom stresu i „naładować baterie”. Przebywanie pośród przyrody dała możliwość odpoczynku ciała i głowy, a kontakt z naturą zapewne wpłynął dobroczynnie na poprawę  zmysłów oraz zdolność do koncentracji, pamięci i abstrakcyjnego myślenia.

Piękno jesiennej przyrody, kontakt ze zwierzętami i gościnność właścicieli kwatery agroturystycznej w miejscowości Giławy, szczególnie przepysznej kuchni gospodyni pozostawią w pamięci uczestników wyjazdu niezapomniane wrażenia i wspomnienia.  

Wyjazd został sfinansowany ze środków projektu prowadzonego przez Powiat Kościerski/Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie pt. „Rodzinnie w Powiecie Kościerskim” współfinansowany  z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Dziękujemy za pomysł organizatorom wyjazdu i gratulujemy.

Aktualności

Zapraszamy do współpracy

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie informuje, że poszukuje osób zainteresowanych zatrudnieniem na stanowisko koordynatora rodzinnej pieczy zastępczej na umowę cywilno-prawną/zlecenie 80 h miesięcznie. Wymagania

Czytaj więcej »

Organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej
- Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie informuje, że dnia 02.11.2023 r. jest zamknięte.

Jednocześnie informujemy, że darmowe porady prawne odbywać się będą zgodnie z harmonogramem.

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie

ul. Krasickiego 483-400 Kościerzyna

Zespół ds. rodzinnej pieczy zastępczej

tel. 58686 50 05, 785993121

www.pcprkoscierzyna.pl

„Pomoc jednej osobie nie zmieni całego świata, ale może zmienić świat ,dla jednej osoby”

Skip to content