WYJAZD TERAPEUTYCZNY DO GIŁAWY NA WARMII

W dniach  23 – 26 października 2021 r. grupa dzieci z pieczy zastępczej wraz z opiekunami udała się wczesnym rankiem w drogę do Giławy na Warmię w powiecie olsztyńskim. Wyjazd miał charakter terapeutyczny. 

Przez 4 dni „małym” i „dużym” uczestnikom zapewniono obszerny pakiet zajęć integracyjnych, terapeutycznych, ruchowych, fizjoterapeutycznych, relaksacyjnych i warsztatowych. Zajęcia były podzielone tematycznie dla dzieci i dorosłych.

Opiekunowie codziennie po zajęciach mieli możliwość indywidualnych konsultacji
z pedagogiem, psychologiem, fizjoterapeutą i terapeutami w celu uzyskania komunikatów zwrotnych o dzieciach wraz z  zaleceniami do pracy opiekuńczej i wychowawczej.

Obcowanie z przyrodą Warmii, kojącą nerwy jesienną naturą pozwoliła uczestnikom wyjazdu zredukować poziom stresu i „naładować baterie”. Przebywanie pośród przyrody dała możliwość odpoczynku ciała i głowy, a kontakt z naturą zapewne wpłynął dobroczynnie na poprawę  zmysłów oraz zdolność do koncentracji, pamięci i abstrakcyjnego myślenia.

Piękno jesiennej przyrody, kontakt ze zwierzętami i gościnność właścicieli kwatery agroturystycznej w miejscowości Giławy, szczególnie przepysznej kuchni gospodyni pozostawią w pamięci uczestników wyjazdu niezapomniane wrażenia i wspomnienia.  

Wyjazd został sfinansowany ze środków projektu prowadzonego przez Powiat Kościerski/Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie pt. „Rodzinnie w Powiecie Kościerskim” współfinansowany  z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Dziękujemy za pomysł organizatorom wyjazdu i gratulujemy.

Aktualności

Serdecznie zapraszamy do udziału w nieodpłatnym kursie online z obsługi smartfona: „Mój pierwszy smartfon – jak zacząć korzystać ze smartfonu i wykorzystywać jego funkcjonalności na

Czytaj więcej »
Skip to content