Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie realizuje warsztaty profilaktyczne z wykorzystaniem interaktywnej gry „Otwórz się na pomoc”. To nowoczesna forma edukacji, która łączy film i grę decyzyjną, pozwalając młodym ludziom wcielić się w uczestników szkolnej sytuacji związanej z przemocą rówieśniczą.
Podczas zajęć uczniowie oglądali krótkie scenki przedstawiające codzienne sytuacje z życia szkoły. Rozmawialiśmy o hejcie, o tym, że słowa mają ogromną moc – mogą ranić, ale też wspierać i budować. Wspólnie zastanawialiśmy się, co sprawia, że pojawia się hejt, jakie emocje towarzyszą bohaterom filmu i jak można reagować, gdy ktoś staje się jego ofiarą.
Celem warsztatów było pokazanie, że każdy z nas ma wpływ na atmosferę w klasie i w sieci. Uczestnicy przekonali się, że reagowanie na przemoc to nie donoszenie, lecz odwaga i troska o innych.
Dziękujemy uczniom i nauczycielom za aktywny udział oraz otwartość w rozmowie o trudnych, ale ważnych tematach.








