„Uwierz w siebie-kompleksowe usługi społeczne wsparcia rodziny na obszarze powiatu kościerskiego”

Już niebawem w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie kończyć się będzie realizacja projektu „Uwierz w siebie-kompleksowe usługi społeczne wsparcia rodziny na obszarze powiatu kościerskiego” projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Zajęcia warsztatowe, grupowe i wsparcie indywidualne realizowane są w PCPR zgodnie z założeniami podnoszenia kompetencji społecznych na działania ukierunkowane na dorosłych i dzieci.

Dorośli w dalszym ciągu biorą udział w warsztatach m.in. z kosmetologiem, dietetykiem, seksuologiem, pedagogiem, logopedą, pielęgniarką. Mogą korzystać ze wsparcia psychologa i pedagoga. Najbardziej, głównie panie cieszą spotkania ze kosmetologiem, ponieważ mogą przekonać się na własnej skórze o dobroczynnych właściwościach kosmetyków bądź zabiegów. Uczestniczki nabywają wiedzę na warsztatach i przedkładają je w życie codzienne. Ostatnie zajęciach z dietetykiem pozwoliły dorosłym pozyskać wiedzę o substancjach czynnych roślin oraz podnosili swoje kompetencje w nauce kształtowania właściwej mowy z logopedii, co może przedłożyć się na prawidłową pracę z dziećmi. Natomiast dzieci objęte były zajęciami z socjoterapii. Niedawno nasza młodzież doskonaliła swoje umiejętność w kontaktach z ludźmi. Ćwiczyli i gimnastykowali się, aby dojść do wniosku, że najważniejsza jest komunikacja między nimi. W okresie przedświątecznym młodzi uczestnicy projektu mogli przeżyć dużo miłych chwil kulturalnych, a dorośli skorzystali z chwili relaksu od codziennych obowiązków i przedświątecznych przygotowań. Odbył się wyjazd do Teatru Muzycznego w Gdyni, do kina Remus, gdzie również Mikołaj nie zapomniał o grzecznych dzieciach. Niebawem kolejne ciekawe zajęcia czekają na naszych uczestników.

Aktualności

Zapraszamy do współpracy

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie informuje, że poszukuje osób zainteresowanych zatrudnieniem na stanowisko koordynatora rodzinnej pieczy zastępczej na umowę cywilno-prawną/zlecenie 80 h miesięcznie. Wymagania

Czytaj więcej »

Organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej
- Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie informuje, że dnia 02.11.2023 r. jest zamknięte.

Jednocześnie informujemy, że darmowe porady prawne odbywać się będą zgodnie z harmonogramem.

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie

ul. Krasickiego 483-400 Kościerzyna

Zespół ds. rodzinnej pieczy zastępczej

tel. 58686 50 05, 785993121

www.pcprkoscierzyna.pl

„Pomoc jednej osobie nie zmieni całego świata, ale może zmienić świat ,dla jednej osoby”

Skip to content