„Uwierz w siebie-kompleksowe usługi społeczne wsparcia rodziny na obszarze powiatu kościerskiego”

Już niebawem w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie kończyć się będzie realizacja projektu „Uwierz w siebie-kompleksowe usługi społeczne wsparcia rodziny na obszarze powiatu kościerskiego” projekt dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Zajęcia warsztatowe, grupowe i wsparcie indywidualne realizowane są w PCPR zgodnie z założeniami podnoszenia kompetencji społecznych na działania ukierunkowane na dorosłych i dzieci.

Dorośli w dalszym ciągu biorą udział w warsztatach m.in. z kosmetologiem, dietetykiem, seksuologiem, pedagogiem, logopedą, pielęgniarką. Mogą korzystać ze wsparcia psychologa i pedagoga. Najbardziej, głównie panie cieszą spotkania ze kosmetologiem, ponieważ mogą przekonać się na własnej skórze o dobroczynnych właściwościach kosmetyków bądź zabiegów. Uczestniczki nabywają wiedzę na warsztatach i przedkładają je w życie codzienne. Ostatnie zajęciach z dietetykiem pozwoliły dorosłym pozyskać wiedzę o substancjach czynnych roślin oraz podnosili swoje kompetencje w nauce kształtowania właściwej mowy z logopedii, co może przedłożyć się na prawidłową pracę z dziećmi. Natomiast dzieci objęte były zajęciami z socjoterapii. Niedawno nasza młodzież doskonaliła swoje umiejętność w kontaktach z ludźmi. Ćwiczyli i gimnastykowali się, aby dojść do wniosku, że najważniejsza jest komunikacja między nimi. W okresie przedświątecznym młodzi uczestnicy projektu mogli przeżyć dużo miłych chwil kulturalnych, a dorośli skorzystali z chwili relaksu od codziennych obowiązków i przedświątecznych przygotowań. Odbył się wyjazd do Teatru Muzycznego w Gdyni, do kina Remus, gdzie również Mikołaj nie zapomniał o grzecznych dzieciach. Niebawem kolejne ciekawe zajęcia czekają na naszych uczestników.

Aktualności

Serdecznie zapraszamy do udziału w nieodpłatnym kursie online z obsługi smartfona: „Mój pierwszy smartfon – jak zacząć korzystać ze smartfonu i wykorzystywać jego funkcjonalności na

Czytaj więcej »
Skip to content