„POZYTYWKA” przed wakacjami


W związku z planowaną przerwą wakacyjną, w ostatnich dniach czerwca odbyły się zajęcia animacyjne w Placówce Wsparcia Dziennego „Pozytywka”.

Tematem spotkań były „Bezpieczne wakacje”.

Dzieci odwiedził wyjątkowy gość, a mianowicie Pan Policjant, który przeprowadził pogadankę z dziećmi na temat bezpiecznego zachowania w czasie letniego wypoczynku.

Dzieci zostały uwrażliwione na zachowanie szczególnej ostrożności podczas przechodzenia przez jezdnię, jak również podczas jazdy na rowerze. Pan policjant przypomniał dzieciom
o zasadzie ograniczonego zaufania w stosunku do obcych oraz o potrzebie pamiętania adresu zamieszkania i numerów alarmowych.

Nasz gość zaprezentował również swój strój oraz wyposażenie niezbędne podczas wykonywania codziennej pracy. Dzieci otrzymały mały upominek w formie bransoletek odblaskowych oraz wykonały przepiękne prace związane z bezpiecznymi wakacjami.

Mamy nadzieję, że spotkanie z Policjantem uchroni dzieci przed różnymi zagrożeniami
i pozwoli bezpiecznie spędzić wakacyjny czas, czego wszystkim życzymy. Zajęcia animacyjne wracają pod koniec wakacji.

Dziękujemy Panu st. asp. Piotrowi Kwidzińskiemu z Powiatowej Komedy Policji w Kościerzynie za zaangażowanie.

Naszym „małym” i „dużym” uczestnikom projektu życzymy spokojnego, wesołego
i bezpiecznego spędzenia wakacyjnego czasu. 

Aktualności

WAŻNA INFORMACJA

Szanowni Państwo! Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie uprzejmie informuje, że w dniu 25 listopada 2022 r.  z przyczyn technicznych PCPR będzie zamknięte. Klientów prosimy

Czytaj więcej »
Skip to content