Powiatowe Obchody Światowego Dnia Chorego

Dnia 10 lutego br. w Hali Sportowej „Sokolnia” w Kościerzynie odbyła się Biesiada w ramach Powiatowych Obchodach Światowego Dnia Chorego. Organizatorami uroczystości było Starostwo Powiatowe w Kościerzynie oraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie. Uczestnikami uroczystości były osoby niepełnosprawne z domów pomocy społecznej i środowiskowych domów pomocy społecznej, podopieczni stowarzyszeń i innych organizacji zajmujących się na co dzień pracą z osobami chorymi i niepełnosprawnymi oraz seniorzy z całego terenu Powiatu Kościerskiego.

Światowy Dzień Chorego ustanowił Jan Paweł II 13 maja 1992 r. Od dwóch lat uroczystości organizowane są w Powiecie w odmienionej formule, kładąc przede wszystkim nacisk na integrację środowisk i wspólną zabawę. Nowa forma spotkań jest wynikiem głosów uczestników poprzednich edycji, którzy czuli potrzebę bezpośredniego uczestnictwa w uroczystościach. Pomysł na zmianę formy organizacji uroczystości okazał się trafną decyzją, czego dowodem była liczba przybyłych gości i przede wszystkim wspaniała zabawa, atmosfera i pozytywne głosy uczestników. Jak dodała P. Starosta Alicja Żurawska w swoim przemówieniu, że cel udało nam się osiągnąć. Należy zaznaczyć, że obchody Światowego Dnia Chorego rozpoczęły się Mszą Św. w intencji chorych w kościele pw. Św. Trójcy w Kościerzynie. Natomiast podczas biesiady w Hali Sportowej „Sokolnia”, organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników grochówkę, chleb ze smalcem, kawę oraz herbatę, a poszczególne domy samopomocy i pomocy społecznej uraczyły wszystkich gości pysznym ciastem za co bardzo dziękujemy. Czas wszystkim umilał występ znanych i utalentowanych osób, na co dzień pracujących w jednostkach samorządu powiatowego.

Aktualności

„Kurs Na Samodzielność 2024”

Fundacja Vis Maior Pies Przewodnik zaprasza do wzięcia udziału w rekrutacji do szkoły letniej projektu „Kurs Na Samodzielność 2024”. Projekt przeznaczony jest dla pełnoletnich mieszkańców

Czytaj więcej »

Organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej
- Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie informuje, że dnia 02.11.2023 r. jest zamknięte.

Jednocześnie informujemy, że darmowe porady prawne odbywać się będą zgodnie z harmonogramem.

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie

ul. Krasickiego 483-400 Kościerzyna

Zespół ds. rodzinnej pieczy zastępczej

tel. 58686 50 05, 785993121

www.pcprkoscierzyna.pl

„Pomoc jednej osobie nie zmieni całego świata, ale może zmienić świat ,dla jednej osoby”

Skip to content