KOMUNIKAT!

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie informuje osoby z niepełnosprawnością, że w 2021 r. jeszcze można składać wnioski na realizację zadań ze środków PFRON i uzyskać dofinasowania do:

likwidacji barier w komunikowaniu się (np.: komputery, programy wspomagające rozwój mowy). W celu uzyskania dofinansowania do likwidacji barier w komunikowaniu wymagane jest do wniosku zaświadczenie lekarskie lub innego specjalisty potwierdzające zasadność zakupu sprzętu w celu poprawy w „komunikacji zewnętrznej”;

zakupu przedmiotów ortopedycznych, środków pomocniczych i sprzętu rehabilitacyjnego (np.: protezy, aparaty słuchowe, wózki inwalidzkie, rowerki stacjonarne, maty rehabilitacyjne, rotory, pieluchomajtki, cewniki,). W przypadku tego dofinansowania wymagane jest zlecenie lekarza oraz potwierdzenie z NFZ o dofinansowaniu do zakupu danego sprzętu i środków.

Zapraszamy do składania wniosków w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie ul. Krasickiego 4 pokój 11, drogą pocztową lub skorzystanie z elektronicznego systemu SOW.

Kontakt telefoniczny pod numerem tel. 58/686 50 05 w. 26 lub tel. kom. 500 728 545

Druki wniosków wraz z załącznikami można uzyskać w siedzibie PCPR lub na stronie internetowej www.pcprkoscierzyna.pl w zakładce „pliki do pobrania”.

ZAPRASZAMY

Aktualności

Serdecznie zapraszamy do udziału w nieodpłatnym kursie online z obsługi smartfona: „Mój pierwszy smartfon – jak zacząć korzystać ze smartfonu i wykorzystywać jego funkcjonalności na

Czytaj więcej »
Skip to content