KOMUNIKAT!

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie informuje osoby z niepełnosprawnością, że w 2021 r. jeszcze można składać wnioski na realizację zadań ze środków PFRON i uzyskać dofinasowania do:

likwidacji barier w komunikowaniu się (np.: komputery, programy wspomagające rozwój mowy). W celu uzyskania dofinansowania do likwidacji barier w komunikowaniu wymagane jest do wniosku zaświadczenie lekarskie lub innego specjalisty potwierdzające zasadność zakupu sprzętu w celu poprawy w „komunikacji zewnętrznej”;

zakupu przedmiotów ortopedycznych, środków pomocniczych i sprzętu rehabilitacyjnego (np.: protezy, aparaty słuchowe, wózki inwalidzkie, rowerki stacjonarne, maty rehabilitacyjne, rotory, pieluchomajtki, cewniki,). W przypadku tego dofinansowania wymagane jest zlecenie lekarza oraz potwierdzenie z NFZ o dofinansowaniu do zakupu danego sprzętu i środków.

Zapraszamy do składania wniosków w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie ul. Krasickiego 4 pokój 11, drogą pocztową lub skorzystanie z elektronicznego systemu SOW.

Kontakt telefoniczny pod numerem tel. 58/686 50 05 w. 26 lub tel. kom. 500 728 545

Druki wniosków wraz z załącznikami można uzyskać w siedzibie PCPR lub na stronie internetowej www.pcprkoscierzyna.pl w zakładce „pliki do pobrania”.

ZAPRASZAMY

Aktualności

Zapraszamy do współpracy

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie informuje, że poszukuje osób zainteresowanych zatrudnieniem na stanowisko koordynatora rodzinnej pieczy zastępczej na umowę cywilno-prawną/zlecenie 80 h miesięcznie. Wymagania

Czytaj więcej »

Organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej
- Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie informuje, że dnia 02.11.2023 r. jest zamknięte.

Jednocześnie informujemy, że darmowe porady prawne odbywać się będą zgodnie z harmonogramem.

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kościerzynie

ul. Krasickiego 483-400 Kościerzyna

Zespół ds. rodzinnej pieczy zastępczej

tel. 58686 50 05, 785993121

www.pcprkoscierzyna.pl

„Pomoc jednej osobie nie zmieni całego świata, ale może zmienić świat ,dla jednej osoby”

Skip to content